Sidhi işeme vakası kurbanı, Bhopal’da CM Shivraj Chouhan ile görüştükten sonra tepki gösteriyor

Perşembe günkü Sidhi idrara çıkma olayının kurbanı, Bhopal’daki evinde Madhya Pradesh Eyaleti Başbakanı Shivraj Singh Chouhan ile görüştükten sonra kendini iyi hissettiğini söyledi.

Shivraj Singh Chouhan, Dashmat Rawat ile Bhopal’daki CM House’da. (Twitter/Shivraj Singh Chouhan)

“Bakanla görüştüm, iyi hissettirdi. Dashmat Rawat ANI haber ajansına verdiği demeçte, o (CM Chouhan) ailemi aradı ve ailemle konuştu… Şimdi onunla görüştükten sonra geri dönüyorum” dedi.

Davalı Pravesh Shukla Çarşamba günü tutuklandı ve bir Kol kabilesi üyesi olan Rawat’ın üzerine işediğini gösteren bir Habernun viral olması sonrasında katı Ulusal Güvenlik Yasası (NSA) kapsamında suçlandı.

İnternette büyük tepkiye yol açan olaya yanıt olarak Rawat, “Ne diyebilirim ki, şimdi hiçbir şey yok. Ne olduysa, oldu.”

Madhya Pradesh Eyalet Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, Perşembe günü Bhopal’daki CM House’da kurban Dasmat Rawat ile bir araya geldi. Başbakan, Daşmat’ın ayaklarını yıkadı ve saygı göstergesi olarak alnına bir “tilak” koydu. Bakan olaydan dolayı üzgün olduğunu ve üzgün olduğunu söyledi. Ayrıca kurbanla evinde yemek yedi ve ikili, Bhopal’daki Smart City Park’ta fidan dikerken görüldü.

ANI’ye konuşan CM Chouhan, “Kafamdaki ağrıyı hafifletmek için bugün buraya Dashmat’ı aradım” dedi.

Başbakan Chouhan daha önce adamın ayaklarını yıkarken çekilmiş bir Habersunu yayınlamıştı. Tweet attı, “Bu Haberyu sizinle paylaşıyorum ki herkes Shivraj Singh Chouhan Madhya Pradesh’teyken halkın Tanrı olduğunu anlasın… Kimseye karşı yapılan zulümlere müsamaha gösterilmeyecek. Devletin her vatandaşının saygısı benim saygımdır. “

Eyalet yönetimi, Pravesh’in evinin bir bölümünü de kaçak inşa edildiğini iddia ederek yıktı.

(ANI’den gelen girdilerle)