Shivraj Chouhan “Gittiğimde kendimi özleyeceğim” diyor; Cong’un bir yorumu var

– Ne oldu? Madhya Pradesh Başbakanı Shivraj Singh Chouhan Pazar günü yaptığı açıklamada, halkı önemseyen bir hükümet oluşturarak Madhya Pradesh’te siyasetin tanımını değiştirdiğini ve yumurtayı yapmazsa özleneceğini söyledi.

Madhya Pradesh Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, 30 Eylül’de Indore Metro treninin test sürüşü sırasında (PTI)

Başbakan seçmenleri ailesi, kadınları da kız kardeşleri olarak nitelendirdi. “Benim için siyaset halka hizmet etmek, halka hizmet etmek de benim için Allah’a ibadet etmek demektir. Madhya Pradesh’te siyasetin tanımını değiştirdim. Zavallı kardeşlerimiz, çiftçi kardeşlerimiz, yıllardır Kongre yönetimini görüyorsunuz. Söylesene, kamuoyunda böyle bir endişe hiç oldu mu? Daha önce ne oldu…? Ben hükümeti yönetmiyorum. Bir aile işletiyorum. Hepiniz benim ailemsiniz,” dedi Chouhan, 1985’ten bu yana tüm meclis seçimlerinde Bharatiya Janata Partisi’ne (BJP) oy veren Budhni meclis koltuğuna bağlı Sehore bölgesinin Ladkui bölgesinde yapılan bir toplantıda.

“Böyle bir kardeş bulamazsın. 2006’dan bu yana koltuğu temsil eden Chouhan, “Ben uzaktayken beni özleyeceksiniz” diye ekledi.

Kongre, başbakanın duygusal konuşmasını BJP’nin kendisini partinin olası başbakanı olarak adlandırma konusundaki isteksizliğine bir gönderme olarak yorumladı. Şimdilik hükümetin kadın merkezli politikalarına odaklanmak isteyen BJP, seçimlerin Başbakan Narendra Modi ve CM Chauhan’ın “kolektif liderliği” altında yapılacağını vurguladı.

Kongre liderleri Chouhan’ın yorumlarını partisinin kendisini kenara ittiğinin kabulü olarak yorumladılar.

“Gerçek ortaya çıktı. Kongre Milletvekili Milletvekili KK, “Shivraj ji, ölümünden sonra seni çok özleyeceğimizi artık kendin kabul ettiğine göre… Kesinlikle dolandırıcılık, yolsuzluk, yalan beyanlar, asla onurlandırılmama, zulüm ve diğer usulsüzlüklerle hatırlanacaksın” dedi. Mishra medyaya söyledi.

Eski başbakan Kamal Nath, “eyalet halkının onun (Shivraj Singh Chouhan) yalanlarını ve başarısız vaatlerini hatırlayacağını” söyledi.

BJP sözcüsü Milletvekili Hitesh Vajpayee, Kongre liderlerinin başbakanın halka yönelik duygusal desteğine yeni bir yön vermeye çalıştıklarını söyledi. “Shivraj ji aile üyeleriyle konuştu ve onun gibi bir kardeşe sahip olamayacağımız konusunda duygulandı. Hiç kimsenin Shivraj gibi olamayacağı doğrudur. Ancak Kongre liderleri bu duygusal konuşmayı dinleyip onu yanlış bir yöne çevirmeye çalıştıktan sonra mutlu oldular. BJP sözcüsü Hitesh Vajpayee, “Bu seçimde hayallerinin gerçekleşmeyeceğini bilmiyorlar” dedi.

Bhopal merkezli bir siyasi uzman olan Girija Shankar, siyasi partilerin ve liderlerin duygusal çekiciliklerini istismar etmelerinin alışılmadık bir durum olmadığını söyledi. “Başbakan Chouhan insanların ona saygı duyduğunu bildiği için bu duygusal kartı oynadı” dedi.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!

• YAZAR HAKKINDA

Bhopal’da yaşayan kıdemli bir muhabir. Yüksek öğrenim, sosyal konular, gençlik işleri, kadınların ve çocukların gelişimi, spor, iş ve sanayi ile ilgili konularla ilgilenir. …Ayrıntılı olarak görün