Saklı ben tekniği nedir

Elnur

Global Mod
Global Mod
Saklı Ben Tekniği nedir?

Saklı Ben Tekniği (SPT), çoğu zaman kendi kendine yardım çalışmalarının bir parçası olarak kullanılan ve geçmişte yaşanan travmatik olayların üstesinden gelmeyi amaçlayan bir terapötik yaklaşımdır. Bu teknik, tecrübelerin çoğu kez kendi kendine yardımda üstesinden gelmek için kullanılan bir yöntemdir. SPT, insanların içinde bulundukları durumların farkına varmalarını sağlamak ve bunu değiştirmelerine yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir.

Kişinin kendine yardım sürecine başlamasına yardımcı olmak için, SPT, kişinin geçmişte yaşadığı travmatik olayların etkilerine karşı kendini korumasına yardımcı olmak için geliştirilmiştir. SPT, kişinin travmatik olayların üstesinden gelmesini desteklemek için kullanılan bir psikoterapötik tekniktir.

SPT'nin temel amacı, kişinin kendi kendine yardım sürecinin başlangıcını sağlamak ve kişinin travmatik olaylarla baş etmesine yardımcı olmaktır. Tekniğin en büyük avantajı, kişinin kendi kendine yardım sürecine başlamadan önce travma üzerindeki etkisini anlamasına yardımcı olmasıdır. Teknik, kişinin travmayı unutmak veya önlemek için güdülenen kötü alışkanlıkları ve insanlarla arasındaki ilişkileri geliştirmesine yardımcı olur. SPT, kişinin travmatik olayların üstesinden gelmesini desteklemek için kullanılan bir psikoterapötik tekniktir.

SPT, kişinin travmatik olayların üstesinden gelmesini desteklemek için kullanılan bir yöntem olarak özetlenebilir. Teknik, kişinin travmatik olayların üstesinden gelmesini desteklemek için kullanılan bir psikoterapötik yöntemdir ve kişinin kendi kendine yardım sürecinin başlangıcını sağlamayı amaçlamaktadır. Tekniğin en büyük avantajı, kişinin kendi kendine yardım sürecine başlamadan önce travma üzerindeki etkisini anlamasına yardımcı olmasıdır.