“Ölmeyi tercih ederim…”: Shivraj Chouhan’ın siyasi geleceğe veda mesajı

Giden Madhya Pradesh Başbakanı Shivraj Singh Chouhan Salı günü yaptığı açıklamada, Bharatiya Janata Partisinin kendisini eyalet başbakanlığı için Mohan Yadav’a getirme kararını kabul ettiğini söyledi.

Madhya Pradesh’ten ayrılan CM Shivraj Singh Chouhan (x/officeofshivraj)

BJP Pazartesi günü Madhya Pradesh başbakanlığı görevi için Ujjain Güney’den üç kez milletvekili seçti.

Facebook’ta HT Channel’daki son dakika haberleri ile güncel kalın. Şimdi Katıl

“CM Mohan Yadav liderliğindeki BJP hükümetinin eyalette devam eden projeleri tamamlayacağından eminim…İlerleme ve gelişme açısından Madhya Pradesh yeni zirvelere ulaşacak. Onu desteklemeye devam edeceğim” dedi Shivraj Chouhan.

18 yıl boyunca dümende olduğundan beri başarılarına atıfta bulunarak, devletin önemli ilerleme kaydettiğini söyledi.

Shivraj Singh Chauhan, Lok Sabha seçimlerine katılma konusundaki soruları uydurma olduğu gerekçesiyle reddetti ve partinin kararına uyacağını söyledi. Kendisini daha büyük bir göreve adadığını söyledi.

Partinin kendisine 18 yıldır en üst görevi verdiği için hiçbir haksızlık hissetmediğini söyledi.

“Haksızlık nerede? BJP 18 yıldır sıradan bir işçiyi başbakan olarak tuttu, kimse diğer tarafı görmüyor. BJP bana her şeyi verdi, şimdi bu iyiliğin karşılığını vermenin ve partiye bir şeyler vermenin zamanı geldi. “Neden düşünce bu olmasın?” dedi.

Shivraj Singh Chouhan’a Delhi’ye gitmeme konusundaki son açıklaması sorulduğunda şöyle dedi: “O günün bağlamı geri kalanların Delhi’de olduğuydu. Delhi’ye gitmek ister misin?” Büyük bir alçakgönüllülükle söylüyorum: Gidip kendim için bir şey istemektense ölmeyi tercih ederim. Bu benim görevim değil. Bu yüzden Delhi’ye gitmeyeceğimi söylemiştim” dedi Shivraj.

Bugün erken saatlerde Shivraj duygusal destekçilerle buluştu, bunlardan bazıları gözle görülür şekilde gözyaşlarına boğuldu.

BJP, 17 Kasım’da yapılan genel seçimlerde 230 üyeli Meclis’te 163 sandalye kazanarak parlamentodaki gücünü korurken, Kongre 66 sandalyeyle açık ara ikinci sırada yer aldı.

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Hindustan Times Haber Masası ile Hindistan’dan ve dünyadan en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Siyaset ve siyasetten ekonomi ve çevreye, yerel sorunlardan ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar doğru yere geldiniz. …Ayrıntılı olarak görün