Milletvekili CM Mohan Yadav, “Viksit Bharat Sankalp Yatra, Başbakan Modi'nin garantisidir” dedi.

Bhopal (Madya Pradeş) [India]9 Ocak (ANI): Madhya Pradesh Başbakanı Mohan Yadav, 'Viksit Bharat Sankalp Yatra'nın Başbakan Narendra Modi'nin garantisinin bir yatrası olduğunu ve kalkınma kervanının toplumdaki son kişiye kadar Merkezin refah planlarından yararlanmaya devam edeceğini söyledi.

HT resmi

CM Yadav bu açıklamayı Salı günü Bhopal'deki Mantralaya'da Haber konferans (VC) aracılığıyla Vikas Bharat Sankalp Yatra'daki Gwalior ve Sagar bölgelerinden yararlananlarla etkileşimde bulunurken yaptı.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024'e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Başbakan şunları söyledi: “Yatra sırasında, sadece 50 gün gibi kısa bir sürede 10 milyondan fazla insan hükümet programlarından yararlandı. Merkezin kamu refahı programları kapsamındaki insanlara fayda sağlama kampanyası 26 Ocak'a kadar devam edecek.”

Yadav ayrıca yararlanıcılarla etkileşime girdi ve Merkezin çeşitli sosyal yardım programlarının faydaları, Yatra'nın sorunsuz yürütülmesi ve programların faydaları hakkında bilgi dahil olmak üzere çeşitli konularda onlardan bilgi istedi. CM ayrıca yararlanıcıların refah durumunu sordu ve mutluluklarının devamını diledi.

Ek olarak CM Yadav, Vikas Bharat Sankalp Yatra'nın başarılı olması için yürütülmesinde görev alan yetkililere ve personele talimatlar verdi.

“Halkın heyecanını sürekli koruyun ve onları merkezi hükümetin sosyal yardım programları hakkında sürekli bilgilendirin. Hiçbir uygun yararlanıcının Merkezi Hükümet sosyal yardım planlarının faydalarından hariç tutulmamasını sağlamak için özel dikkat gösterin. Yatra'nın ilerleyişini sürekli izleyin. CM Yadav, “Yatra'nın hedeflerini yerine getirmek ve Yatra sırasında yararlanıcılara fayda sağlamada Madhya Pradesh'i ülkede birinci sıraya koymak için tam bir kararlılıkla çalışıyoruz” dedi. (ANI)