Milletvekili: Chhatarpur koleksiyoncu yardımcısı izin talebi reddedildikten sonra istifa etti

Madhya Pradesh, Chhatarpur’da bir koleksiyoncu yardımcısı, uluslararası bir etkinliğe ve yeni evinin açılış törenine katılmasına izin verilmediği iddiasıyla görevinden istifa etti.

Milletvekili: Chhatarpur koleksiyoncu yardımcısı izin talebi reddedildikten sonra istifa etti

Bir Budist olan Nisha Bangre, 25 Haziran’da Betul, Amla’da düzenlenen Uluslararası Tüm İnançlar Barış Konferansı ve Dünya Barış Ödül Törenine katılmak için izin başvurusunda bulundu.

Bangre, 19 Mayıs’ta gönderdiği istifa mektubunda, 25 Haziran’da yeni evi için bir adak töreni yapıldığını ancak izin verilmediğini belirtti.

Ona göre, bakanlığın müsteşarı (personeli) SK Sendre, 15 Haziran’da milletvekilinin kamu hizmeti için davranış kurallarına atıfta bulunarak izni reddeden bir mektup gönderdi.

Ayrıca şunu da okuyun: Odisha’nın uyanıklığı etkisini gösteriyor ₹Eyalet Yöneticisinin evinden 2 crore nakit

22 Haziran’da Bangre, Genel İdari Departman (GAD) Baş Sekreterine bir mektup yazdı. İstifa mektubunda, “Bakanlığın kendi evimin vakf programına katılmama izin vermemesine ilişkin yazının beni derinden üzdüğünü bildirmek isterim.”

“Söz konusu programda Dünya Barış Elçisi ‘Tathagata Buddha’nın kalıntılarının darshanına izin verilmediği için dini duygularım tamir edilemeyecek şekilde zarar gördü” diye yazdı.

Programa yaklaşık 11 ülkeden tüm dinlerin temsilcileri katılıyor. Ruthagat Buddha’nın külleri Sri Lanka’dan getiriliyor. Program, STK Gagan Malik Vakfı tarafından düzenleniyor.

“Bu nedenle temel haklarımı, dini inançlarımı ve anayasal değerlerimi tehlikeye atarak Koleksiyoner Yardımcısı olarak devam etmeyi doğru bulmuyorum. Bu nedenle, derhal geçerli olmak üzere, Yardımcı Koleksiyoner olarak görevimden istifa ediyorum.”

Ancak GAD henüz istifayı kabul etmek istemiyor.

Yerel basına konuşan Bangre, siyasi nedenlerle bu etkinliklere katılmasına izin verilmeyebileceğini söyledi.

• YAZAR HAKKINDA

Bhopal’da kıdemli bir muhabirdir. Yüksek öğrenim, sosyal konular, gençlik meseleleri, kadın ve çocuk gelişimi, spor, iş ve sanayi ile ilgili meselelerle ilgilenir. …ayrıntılı olarak görün