Meclis anketleri: Kongre, BJP’li Ladli Behna’ya öğrenci yardım planıyla karşı çıkmayı umuyor

Parti yetkilileri, Kongre’nin Madhya Pradesh’teki Priyanka Gandhi tarafından perşembe günü açıklanan öğrencilere mali yardım sağlama vaadinin, partinin Başbakan Shivraj Singh Chouhan’ın iddialı Ladli Behna programının karşılığı olduğunu söyledi.

Kongre genel sekreteri Priyanka Gandhi ve Madhya Pradesh Kongre başkanı Kamal Nath, Perşembe günü Madhya Pradesh’in Mandla bölgesinde yapılan kamuoyu yoklaması sırasında. (PTI)

Kabilelerin çoğunlukta olduğu Mandla bölgesinde Perşembe günü yaptığı halka açık toplantıda Kongre genel sekreteri Priyanka Gandhi, öğrencilere maddi yardım konusunda güvence verdi: ₹1’den 8’e kadar olan sınıf öğrencileri için ayda 500, ₹9. ve 10. sınıf öğrencileri için ayda 1.000 ve ₹Parti iktidara gelirse 11. ve 12. sınıflardaki öğrencilere ayda 1.500.

Parti halihazırda 11 garanti sözü verdi: ₹Kadınlar için kişi başı aylık 1.500, LPG şişesi dahil ₹500, devlet çalışanları için eski emeklilik planı, çiftçi kredisinden muafiyet, Diğer Geri Sınıf Sınıflar (OBC’ler) için %27 rezervasyon, ilk 100 birim için elektrik tüketiminde ücret alınmaması ve 200 birim için %50 ücret vb.

Üst düzey bir Kongre lideri, isminin açıklanmaması kaydıyla şunları söyledi: “Başbakan Shivraj Singh Chouhan’ın planlarımızı bozmayı amaçlayan bir dizi seçim vaadinden bıktık.” Ladli Behna dağıtım planını uygulamaya koydu ₹Kadınlara ayda 1.000’e kadar artırılacağı ve daha sonra bu miktarın artırılacağı açıklandı. ₹Aylık 3.000. vermeye başladı bile ₹Kadınlar için ayda 1.250. Bizimkilere karşı koymak için ₹500 LPG programı için LPG teklif etti ₹450.”

Bharatiya Janata Partisi’nin (BJP), Kongre’nin planını uygulayacağına dair hiçbir garanti olmadığından seçmenler arasında kafa karışıklığı yaratmaya çalıştığını söyledi. ₹Kadınlara 1.500, BJP hükümeti Ladli Behna programını zaten uygulamaya koymuşken bağış başladı ₹Ayda 1.250 ve bu miktarın 1.250’ye kadar arttırılması için daha fazla teşvik vardı. ₹Aylık 3.000.

Bu nedenle şunları ekledi: “Parti liderliği, seçmenleri davamıza duygusal olarak, daha doğrusu duygusal olarak kazanmak için daha etkili bir şey arıyordu.” Bir anne için çocuğu, Tanrı’nın en değerli armağanıdır. Dolayısıyla çocuklara yönelik plan şeklinde planlanan her şey, anneleri ve aile reislerini otomatik olarak bizimle ve planlarımızla ilişkilendirecektir.”

İkinci bir yetkili şunları söyledi: “Öğrencilere yönelik nakit planımız, Cuma günü sistemi kınayan bir açıklama yapmak zorunda kalan CM için bile sürpriz oldu.” Ancak partinin bu konudaki manifestosunda başka bir şey daha var. istihdam cephesi gençleri ve ebeveynlerini etkileyen bir başka duygusal sorun olacak.”

Başbakan Shivraj Singh Chouhan Cuma günü şunları söyledi: “(Kongre eyalet başkanı) Kamal Nath, tüm ülkeyi aldatan Gandhi ailesini aldatıyor.” Kamal Nath, 2018’de Rahul Gandhi’den sahte sözler aldı ve şimdi 2023’te sahte garantiler aldı. Priyanka Gandhi’den.”

Eyalet Kongresi medya sözcüsü Bhupendra Gupta şunları söyledi: “BJP, ‘Sikho aur Kamao’ etiketini eklemek için Kongre’nin Çıraklık Eğitim Planını (ATS) çaldı, ancak Kamal Nath ji’nin ‘Padho ve Padhao Planı’ Madhya Pradesh’in geleceği için plandır. ” ”

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!

• YAZAR HAKKINDA

Ranjan Srivastava, HT’nin Bhopal’den gelen raporunu yönetiyor. Uttar Pradesh ve Madhya Pradesh’te yirmi yılı aşkın bir süre gazetecilik yaptı, siyasi ve diğer konularda haber yaptı. 16 yıldır Madhya Pradesh’te çalışıyor. …Ayrıntılı olarak görün