Madhya Pradesh CM, kadınlar için “Laadli Bahna” programını başlatıyor

ANİ | | kaydeden Shobhit Gupta

Madhya Pradesh Eyalet Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, Pazar günü Bhopal’dan Laadli Bahna Yojana’yı denize indirdi.

Madhya Pradesh Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, Mukhyamantri Ladli Behna Yojana’nın lansmanı sırasında bir hak sahibinin formunu doldurmasına yardım ediyor. (PTI)

Jamboree Maidan’daki programın lansmanı kapsamında CM, aynı zamanda 65. doğum günü olan Pazar günü bir kadın için form doldurdu.

Bu şema aracılığıyla €5 dönümden daha az araziye sahip olan ve yıllık geliri €Chouhan, 2,5 lakh dedi.

Programın bugün başlayacağını da sözlerine ekledi.

“Program 5 Mart’ta başlıyor. Yararlanıcılar, programa 30 Nisan 2023 tarihine kadar başvurabilir. Programın yararlanıcılarının nihai listesi 31 Mayıs’ta yayınlanacak” diyen CM Chouhan, programın faydalarının 10 Haziran 2023’te başlayacağını da sözlerine ekledi.

Tutar, her ayın 10’unda hesaplara yatırılır.

Cemaate konuşan MP CM, “O gün geldiğinde kız kardeşlerimin bin rupi için endişelenmesine gerek kalmayacak diye düşünürdüm. Yılda bir kez Raksha Bandhan’a gelen ve kız kardeşlere hediyeler veren gerçek bir erkek kardeşin aksine, yılda bir değil, tüm yıl boyunca bir şeyler vereceğimi düşündüm.”

Mukhyamantri Ladli Bahna programının başlatılmasıyla hükümet, yıl sonunda meclis seçimlerinin yapılması planlanan eyalette bir milyon kadına ulaşmayı hedefliyor. belirlenmesi €Yakın zamanda Meclis’te sunulan devlet bütçesinde program için 8.000 crore ayrıldı.

En iyi haber bültenlerimize abone olun