Eski Milletvekili CM Shivraj Singh Chouhan, Bhopal’deki resmi konutundan ayrıldı

Bhopal (Madya Pradeş) [India]27 Aralık (ANI): Eski Madhya Pradesh Başbakanı Shivraj Singh Chouhan, Çarşamba günü Bhopal’deki CM Evi’ni boşalttı ve ailesiyle birlikte, Yeni Pazar -Area yakınlarındaki B-8, 74 Bungalov adlı yeni bir konuta taşındı.

HT resmi

CM konutundan ayrılmadan önce Chouhan, tapınakta dua etti ve ahırda Gau Mata’ya saygı duruşunda bulundu.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024’e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Güvenlik personeli ve CM House personeli eski CM’ye veda etti.

“Birçok geliştirme çalışması ve kamu refahı kararı CM House ofisinde alınıyor. Bugün evden neşe ve mutlulukla ayrılıyorum. İlerlemenin ve kamu yararının tarihi son 18 yılda yazıldı. Chouhan, “Çok sayıda anı ve eski meslektaşlarımla toplantılarla ayrılıyorum” dedi.

CM Mohan Yadav ve ekibini tebrik etti ve Madhya Pradesh’i büyük zirvelere taşıyabileceklerini söyledi. “CM Mohan Yadav ve ekibini Madhya Pradesh’i büyük zirvelere taşıdıkları için tebrik ediyorum. Yanımda çalışanlara sarıldım, onlar da beni çok sevdiler. Madhya Pradesh halkı benim ailemdir. Mama ve Bhaiya öyle. Chouhan, “Kamuoyuna kalıcı bir taahhütte bulunmaya devam edeceğim” diye ekledi.

Chouhan’ın eşi Sadhna Singh Chouhan şunları söyledi: “Kimse duygusal değildir; Bu bungalovdan mutlu ayrılıyoruz. Bu bungalovla ilgili pek çok anı var.”

“Bugün bu bungalova taşındım ve yenilenen enerjiyle ortak iyilik için çalışacağım. Benim rolüm bir parti çalışanı olacak ve MLA olarak tüm görevlerimi yerine getireceğim” dedi Chouhan yeni konuta taşındıktan sonra.

13 Aralık’ta eski başbakan Shivraj Singh Chouhan’ın dönemi, BJP milletvekili Mohan Yadav’ın Madhya Pradesh’in başbakanı olarak yemin etmesiyle sona erdi.

Chouhan, 2018 genel seçimlerinden sonra Kongre partisinden 15 ay süreyle Kasım 2005’ten 2023’e kadar başbakanlık görevini yürüttü.

Madhya Pradesh’te yakın zamanda sonuçlanan meclis seçimlerinde BJP 230 sandalyenin 163’ünü kazanarak zaferi garantiledi. Eyalet, 17 Kasım’da tek geçişte 230 yasama sandalyesi için oy kullandı ve oyların sayımı 3 Aralık’ta gerçekleşti. (ANI)