Bhopal'daki Milletvekili Sekreterliği binasında yangın çıktı; CM “kontrol altında” diyor

Cumartesi günü Madhya Pradesh'in Bhopal kentindeki Devlet Sekreterliği Vallabh Bhavan binasında yangın çıktı. Kaza yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Bhopal, Madhya Pradesh'teki Devlet Sekreterliği binasında yangın.(ANI)

Madhya Pradesh CM Mohan Yadav, “Vallabh Bhavan'ın eski binasının üçüncü katında yangın çıktığını öğrendim. Koleksiyoncudan alınan bilgiye dayanarak, Olayla ilgili ayrıntılı bilgilerin alınacağı konusunda CS'ye yangını izlemesi talimatını verdim ve ayrıca yangının kontrol altına alındığı konusunda da bilgilendirildim.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

“Böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için talimat yayınladık. Umarım böyle bir olay bir daha yaşanmaz” diye konuştu CM Yadav.

Yaralanma bildirilmedi

Yetkililere göre olayda herhangi bir yaralanma yaşanmadı.

Sağlık görevlileri, sekreterlik binasının resmi adı olan Vallabh Bhawan'da sabah 9.30 civarında duman gözlemledi. Daha sonra itfaiyeye haber verildi.

“İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı, çalışmaların devam ettiği öğrenildi. Şimdi sadece belgelerin saklandığı üçüncü kattan duman geliyor,” dedi Bhopal Belediye Şirketi itfaiye memuru Rameshwar Neel PTI'ye.

Duruma müdahale etmek için yaklaşık 15 ila 20 itfaiye aracının görevlendirildiğini söyledi.

Kaynaklar, Sekreterlik kompleksinin 5 ve 6 numaralı kapılarının yakınında görev yapan sağlık görevlilerinin dumanı fark ettiğini ve yetkilileri uyardığını söyledi.

(ANI, PTI'dan girin)

• YAZAR HAKKINDA
    Yazar standardı 90x90

Hindustan Times Haber Masası ile Hindistan'dan ve dünyadan en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Siyaset ve siyasetten ekonomi ve çevreye, yerel sorunlardan ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar doğru yere geldiniz. …Ayrıntılı olarak görün