Aditya Thackeray ve Kamal Nath, Milletvekili Pandhurna’da Shivaji heykelinin açılışını yapıyor

Shiva Sena (UTB) lideri Aditya Thackeray, Madhya Pradesh Kongre Milletvekili Kamal Nath ile birlikte Cuma günü eyaletin Pandhurna bölgesinin Chhindwara bloğunda Chhatrapati Shivaji Maharaj’ın bir heykelinin açılışını yaptı.

Shiva Sena (UTB) lideri Aditya Thackeray ve Madhya Pradesh Kongresi lideri Kamal Nath Cuma günü Temsilciler Meclisi’nde (Twitter/@AUThackeray)

Pandhurna’da oldukça büyük bir Maharashtrialı nüfusu var.

“Chhatrapati Shivaji Maharaj’ın atlı heykeli bugün eski Başbakan Kamal Nath tarafından Madhya Pradesh’teki Chhindwara Pandhurna’da açıldı. Bu törene katıldım ve Chhatrapati Shivaji Maharaj’ı çiçekli bir çelenkle karşıladım,” diye yazdı Thackeray X’te (eski adıyla Twitter).

“Burayı kutsal sayıyor ve ülkemizi diktatörlükten kurtarmak için ondan (Shivaji) ilham alıyoruz. Bugün Madhya Pradesh’te bir değişim atmosferi var” diye ekledi. Thackrey ayrıca Kamal Nath’i Parlamentonun Baş Bakanı olarak görmek istediğini söyledi.

Marathi’de konuşmasını yapan Thackrey, Pandhurna’daki MPL sahasında halka seslenerek şunları söyledi: “Kamal Nath’e yemin töreninin ne zaman ve ne zaman yapılacağını sormaya geldim. Seni tekrar CM koltuğunda görmek istiyorum. Madhya Pradesh ve halkının yararı için sizi orada görmek istiyorum.”

“Kamal Nath ji herkesi kendisininmiş gibi görüyor. Ben bakan olduğumda Maharashtra’da bir hükümetimiz vardı. ve ondan her zaman telefonlar aldım. Bu ilişki ve aşktır” diye ekledi Thackrey.

Thackeray, enflasyon sorunu nedeniyle Madhya Pradesh’teki Bharatiya Janata Partisi (BJP) liderliğindeki hükümete saldırdı. 2014 öncesi ve bugünkü benzin, benzin ve motorin fiyatları hakkında sorular sordu. Ayrıca Eknath Shinde’yi, geçen yıl Haziran ayında BJP’nin desteğiyle başkanlığı devralan “Maharashtra’nın yasadışı başbakanı” olarak nitelendirdi.

Kamal Nath halka seslendi ve bu ittifakın yeni olmadığını söyledi. Acil Durum sırasında kendisine Balasaheb Thackeray’den destek almasını tavsiye eden Sanjay Gandhi ile konuştuğu zamanı hatırladı. Kamal Nath, “Bağımız çok eski,” diye ekledi.

Bu programla Kongre, Maharashtra-Madhya Pradesh sınırında yer alan dokuz bölgedeki (Khargone, Barwani, Betul, Khandwa, Chhindwara, Seoni, Balaghat, Alirajpur ve Burhanpur) Maharashtra seçmenlerini hedef alıyor.

Bu etkinlikte Kamal Nath, oğlu ve Milletvekili Nakul Nath, Milletvekili Sunil Kedar, Eyalet Şefi Shiv Sena Milletvekili Sunil Sharma, Nagpur Büyükşehir İrtibat Başkanı Dushyant Chaturvedi, Konuşmacı Anand Dubey, Sekreter Suraj Chavan ve yerel milletvekili Nilesh Uike hazır bulundu.

Bu arada Başbakan Shivraj Singh Chouhan, Kongre’ye saldırdı ve Kamal Nath’in, Chhatrapati Shivaji heykelinin Sausar’a dikilmesine izin vermediğini ve Chhatrapati Shivaji’ye hakaret ettiğini söyledi.

“Sahte ve mevsimlik Hindular şimdi Şivaji heykeli dikiyorlar. Chouhan, “Kamal Nath, sahte bir yüzün nasıl ortaya çıkarılması ve gerçek yüzün nasıl gizli kalması gerektiğine dair mükemmel bir örnek” dedi.

• YAZAR HAKKINDA

Bhopal’da yaşayan kıdemli bir muhabir. Yüksek öğrenim, sosyal konular, gençlik işleri, kadınların ve çocukların gelişimi, spor, iş ve sanayi ile ilgili konularla ilgilenir. …Ayrıntılı olarak görün